hydrolat na naczynka

Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością wykorzystywane, albowiem mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz dobrze ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dodać do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one bardzo łagodne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dobrać według ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, jakkolwiek oraz o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.