Porady dla kobiet

Dieta dla dorosłej kobiety
Jako dorosła dama winnaś wiedzieć, że choć razem z wiekiem potrzebujesz mniej kalorii, to Twoje zapotrzebowanie na inne składniki odżywcze pozostaje niezmienione. Zdrowe żywienie w takim wypadku oznacza:
•    uzyskanie należytej równowagi składników pożywnych,
•    zrównoważenie przyjmowanych kalorii i spalania ich przez podejmowaną aktywność.

zdrowie

Zdrowe odżywianie może wspomóc w zapobieganiu lub ewentualnie opóźnianiu problemów zdrowotnych, jakie stają się coraz częstsze z wiekiem. Sztampowe komplikacje zdrowotne kobiet w wieku średnim obejmują cukrzycę rodzaju 2, choroby serca, raka, nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi) i zaparcia – a prawidłowa zbilansowana dieta dla dojrzałej kobiety może o wiele zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.

O czym dorosła kobieta musi pamiętać układając dietę?
W wieku średnim w głównej mierze wypada jeść świadomie. Całkiem nie ma miejsca na mniej kaloryczne, niskokaloryczne, wysokotłuszczowe lub też wysokocukrowe pożywienie, ponieważ już nie jesteś w stanie spalać tego tak, jak kiedyś.
Jeżeli pragniesz zatroszczyć się o zbilansowaną dietę jeszcze bardziej – jedz gigantyczną gamę produktów spożywczych. Muszą one obejmować wszelkie grupy żywności – w ten sposób jest mniej prawdopodobne, iż zjesz za niemało lub za mało tego, czego Twój organizm pragnie.
Jedz też co najmniej trzy posiłki dziennie – trudno jest zdobyć wszystkie niezbędne składniki kaloryczne w ramach jednego lub ewentualnie dwóch posiłków. Zresztą nawet są badania, jakie w pokazują, że osoby jedzące śniadanie i ogólnie spożywające regularne posiłki sporo rzadziej mają nadwagę. Skorzystaj z tych rad, czy też zdrowa oraz wyglądaj cudownie!